Wyszukiwarka
Producenci
Zasilacz 48V 21A 1000W Mean Well HEP-1000-48
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
HEP-1000 to przemysłowy zasilacz AC/DC o mocy 1000W i wysokiej odporności na trudne warunki pracy: wilgoć, pył, oleje i wysokie wibracje. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości aluminiowej obudowy i chłodzenia bezwentylatorowego produkt spełnia klasę szczelności IP67 (dla modelu HEP-1000-xyW). Pomimo zastosowanie chłodzenia konwekcyjnego zakres dopuszczalnych temperatur pracy wynosi -40~+70°C. Zasilacz dostępny jest w dwóch wersjach: z terminalem śrubowym (dla modelu HEP-1000-xy), oraz z okablowaniem IP67 (HEP-1000-xyW).
Urządzenie posiada wbudowane 2 i 3 stopniowe charakterystyki ładowania zaprogramowane z myślą o optymalnym ładowaniu różnych typów akumulatorów (kwasowo ołowiowe, żelowe, AGM, litowo jonowe). Użytkownik ma również możliwość samodzielnego zaprogramowania własnej krzywej ładowania. Programowanie krzywej umożliwia programator ładowarek Mean Well SBP-001 oraz oprogramowanie firmy Mean Well. W przypadku braku zewnętrznego programatora istnieje możliwość ręcznego dobrania prądu i napięcia ładowania za pomocą interfejsu PMBus.
Dzięki wbudowanym standardowym protokołom komunikacyjnym PMBus (opcjonalnie CANBus), serię HEP-1000-W można bezproblemowo zintegrować z większym systemem, dzięki czemu będzie to sterowalne urządzenie peryferyjne, które zapewnia wiele korzyści, takich jak oszczędność energii, łatwe monitorowanie i szybka komunikacja . Konstrukcja obudowy i funkcje oprogramowania układowego sprawiają, że HEP-1000-W doskonale spełnia wymagania dotyczące cyfrowego zarządzania energią, elektrolizy, sprzętu do wypalania, sprzętu ładującego i zastosowań laserowych.
Przykładowe zastosowania:
- Komponenty automatyki przemysłowej
- Systemy kontroli przemysłowej, szczególnie w trudnym środowisku
- Urządzenia elektroniczne
- Nadajniki 5G
- Ładowanie akumulatorów
- Tryb zasilacza lub ładowarki
- Wydajność do 96%
- Aluminiowa, chłodzona swobodnym obiegiem powietrza obudowa
- Szeroki zakres dopuszczalnych temperatur pracy: -40~+70°C
- Odpowiedni do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych, AGM, litowo-jonowych
- Wbudowane 2 i 3 stopniowe krzywe ładowania
- Możliwość zaprogramowania własnej krzywej ładowania
- Wbudowany protokół komunikacji PMBus (opcjonalnie CANBus)
- Zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przeciążeniowe, nadnapięciowe, temperaturowe
- Zdalne włączanie/wyłączanie urządzenia
- Sygnał DC-OK oraz wyjście 12V (AUX)
- Dioda LED na obudowie sygnalizująca stan urządzenia
- IP67 (dla modelu HEP-1000-xyW)
Pliki do pobrania:
Specyfikacja produktu
| Napięcie WY (nominalne) | 48V |
| Napięcie WY (zakres) | 48 ~ 60V |
| Prąd WY (nominalny) | 21A |
| Pojemność akumulatora: | 60 ~ 175AH |
| Prąd ładowania akumulatora | 17,5A |
| Moc ciągła (nominalna) | 1000W |
| Moc ciągła (nominalna) - przedział | >601W |
| Napięcie WE (nominalne) | 110V/230V |
| Napięcie WE (zakres) | 90 ~ 305VAC |
| Typ zasilacza | Stałonapięciowy |
| Regulacja napięcia (potencjometrem) | Tak |
| Regulacja prądu (potencjometrem) | Nie |
| Dimming (funkcja ściemniania) | Nie |
| Sprawność (dla 100% obciążenia) | 96% |
| PFC | Tak |
| Zabezpieczenia | Przepięciowe / Przeciążeniowe / Zwarciowe / Termiczne |
| Stopień ochrony | IP65 |
| Materiał obudowy | Metal |
| Wymiary [mm] | 310 x 144 x 48.5mm |
| Waga | 4 KG |
| Gwarancja | 5 lat |
Bezpieczeństwo
Kalkulator Ratalny